Bahçeşehir Koleji, VMware Workspace ONE ile On Binlerce Tableti Tek Bir Merkezden Kontrol Yeteneğine Kavuştu!

Agilis Teknoloji olarak Bahçeşehir Koleji’nde Türkiye’de bugüne kadar Vmware Workspace One ürünü ile yapılmış en büyük mobility projesini gerçekleştirdik. 17000 adet uç kullanıcı sisteme dahil edildi.

Değişen yaşam ve çalışma şartlarının doğal bir sonucu olarak uzaktan çalışma modellerine olan gereksinimin artmasıyla söz konusu cihazların yönetilmesi ve güvenlik ihtiyaçları ile ilgili çözümler popülerlik kazandı.

Vmware ile birlikte sunduğumuz çözümle ,uç nokta cihazlarının uzaktan yönetimi ,farklı coğrafi bölgelere dağılmış taşınabilir cihazlara uygulama yükleme, sürüm yükseltme vb. gibi direkt  BT yönetimi tarafından yapılması gereken operasyonları uzaktan hızlı  ve güvenli bir şekilde yapılmasına imkan sağlamış oluyoruz.

Bugün sadece uç nokta taşınabilir cihazların yönetimini ya da barındırdıkları uygulamaların yönetimini değil bunların yanında güvenliğini de konuşur olduk.

Vmware’in çözümü ile taşınabilir cihazların kurumsal altyapılara güvenli bir şekilde erişimini ve uç nokta cihazlarda bulunan günümüzde bir kurum için korunması en fazla önem arzeden “Kuruma ve ilgili kişiye Özel Veri” bileşeninin, kurum ağı içerisinde ve erişim izni olan kullanıcılarda kalmasını sağlayabiliyoruz.

Sağladığımız bu çözümlerin anahtar tesliminden sonra kesintisiz bir şekilde çalışması ve gerekli güncellemelerin zamanında  yapılabilmesi  için  7 gün 24 saat döngüsünde çalışan çağrı kayıt sistemimizle müşterilerimize destek sağlayabiliyoruz. 12 yıldır, Agilis olarak Vmware gibi sektörün önde gelen üreticilerinin çözümleri kapsamında müşterilerimize katma değerli servisler sunmaktayız. Sadece Mobility alanında değil, Güvenlik, Altyapı ,Bulut Bilişim Hizmetleri ve Büyük veri alanındaki projelerde de verdiğimiz servislerle müşterilerimize destek oluyoruz.

Bu proje hem diğer eğitim kurumları için hem de uç nokta cihazlarının yönetimine ihtiyacı olan, veri güvenliğine önem verip siber saldırılara karşı korunmak isteyen tüm farklı ölçekteki işletmeler ve sektörel gruplar için örnek bir proje oldu.

Bu projede özellikle öğrencilere faydamız olduğu için Agilis olarak çok mutluyuz. Böyle bir projeyi bizimle gerçekleştirdiği için Bahçeşehir Kolejine teşekkür ediyoruz.

https://www.btgunlugu.com/bahcesehir-koleji-vmware-workspace-one-ile-on-binlerce-tableti-tek-bir-merkezden-kontrol-yetenegine-kavustu/

https://donanimgunlugu.com/bahcesehir-koleji-vmware-workspace-one-ile-on-binlerce-tableti-tek-bir-merkezden-kontrol-yetenegine-kavustu-262557

https://www.youtube.com/watch?v=fOpylsqIVL4&feature=youtu.be&ab_channel=TechDataEurope