Şubat ayında yayınlanmış olan FortiOS 7.0 ile gelen özellikleri sizler için derledik.

FORTIOS 7.0

Fortinet Security Fabric'in merkezinde, genişletilmiş dijital saldırı yüzeyini kapsayacak şekilde tasarlanmış yeni FortiOS 7.0 işletim sistemi bulunuyor. Güvenli ağların, uç noktaların ve bulutların altyapınızın tamamında sizi tehditlerin önünde tutmasını sağlar.

 

 

Fortinet Secure Access Service Edge (FortiSASE)

Hibrit iş güçleri için tutarlı ve güvenilir güvenlik sağlayamama, kuruluşları gerçek bir "her yerde çalışma" stratejisi uygulamaktan alıkoyuyor.

FortiOS 7.0 ile FortiSASE, mevcut teknolojiler ve sistemlerle bir X-a-Service teslimat modelini sorunsuz bir şekilde düzenler. Ağınızın her ucunda tutarlı ve uyarlanabilir bir güvenlik duruşu sağlar. FortiSASE, bulut tabanlı tüketim (Hizmet olarak Güvenlik) aracılığıyla pazar lideri olarak kanıtlanmış kurumsal düzeyde güvenliğimizi sunar. Bu, FortiGuard Güvenlik Hizmetleri, Fabric Yönetim Merkezi ve iş ortağı çözümlerini içeren açık ekosistemimiz ile yerel entegrasyon yoluyla operasyonlarda minimum kesinti ile güvenlik açıklarını ortadan kaldırır.

 

Fortinet Zero Trust Network Access (ZTNA)

Geleneksel VPN'lerin yapılandırılması zor olabilir, daha düşük performans sağlayabilir ve çeşitli bileşenlerden yararlanmayı gerektirebilir, bu da sıfır güven modeli oluşturmayı neredeyse imkansız hale getirir.

FortiOS7.0'daki yeni güncellemelerle, FortiClient kullanan her FortiGate müşterisi artık VPN'den daha iyi bir uzaktan erişim çözümü için kutudan çıktığı anda ZTNA yeteneklerini kullanabilir. Ayrıca ZTNA, uygulama güvenliği de sağlar. Kullanıcılar ağda olsun veya olmasın, aynı uyarlanabilir uygulama erişim politikası kullanılarak yönetim basitleştirilmiştir. Fortinet ZTNA, uzaktaki çalışanlar ve uygulamalar için sürekli doğrulama ve sınırlı erişimin sıfır güven ilkelerini sağlar.

 

FortiGuard Video Filtering and IoT Real-time Query

FortiGuard Video Filtreleme ve IoT Gerçek Zamanlı Sorgu

Dijital yenilik, yeni içerik tüketim kalıpları sunar, saldırı yüzeyini genişletir ve saldırı döngüleri daha da karmaşıktır.

FortiOS 7.0 ile, zaten zengin olan web güvenliği teklifimizi sektörde bir ilk olan video filtrelemeyle geliştiriyoruz. Bu, iş ve her yerden öğrenmeye dayalı video yoğun içerik tüketim kalıplarına daha da ayrıntılı koruma sağlar.

Ayrıca, cihaz yayılmasından kaynaklanan riskleri daha iyi değerlendirmek ve ele almak için IoT cihazları için gerçek zamanlı sorgu içerecek şekilde cihaz güvenliği teklifimizi geliştirdik.

300'den Fazla Yeni Özellik ve Güncelleme, Fortinet'i Seçmek İçin Daha Fazla Neden Sağlıyor

Önemli FortiOS 7.0 geliştirmeleri şunları içerir:

Gelişmiş 5G desteği ile kendi kendini iyileştiren SD-WAN

Entegre Wi-Fi 6

Hibrit ve çoklu bulut dağıtımları için birleşik yönetim

Uç nokta tespiti ve yanıtı (EDR)

Genişletilmiş algılama ve yanıt (XDR)