Veritas Enterprise Vault 12.5 Sürümü ile Gelen Yeni Özellikler

Veritas Enterprise Vault 12.5 sürümü ile gelen yeni özelliklerini duyurdu.

Bu sürümle birlikte gelen güncellemelere bakacak olursak Enterprise Vault’un son zamanda çıkardığı en kapsamlı sürüm olduğunu söyleyebiliriz.

Enterprise Vault’un neredeyse rakipsiz olan Exchange Server e-posta ve dosya sistemleri arşivleme özelliklerinin yanında, bu sürümde geliştirmelerin yoğunlukla Enterprise Vault’un yan servisleri olan Supervision, eDiscovery, SMTP Archiving, Classification, Reporting and Search üzerinde olduğunu gözlemliyoruz.

Ayrıca Amerika,Kanada,İzlanda gibi ülkeleri veri sınıflandırma regülasyonlarına uyum sağlamanıza yardımcı olacak politikalar da bu sürüme dahil edilmiş durumda.

 

12.5 Sürümünde yeni ne var?

G-Suite (Google Cloud) ortamları için SMTP Arşivleme;

12.5 sürümü ile birlikte Enterprise Vault SMTP Arşivleme artık Google Cloud tarafından sağlanan G Suit hizmetini desteklemektedir. E-postaları doğrudan Google Suit’ten Enterprise Vault SMTP sunucunuza arşivleyebilirsiniz.

SMTP Sertifika Ayarları:

Bundan önceki sürümlere kadar ortamdaki tüm EV Smtp sunucular için tek bir sertifika kullanılabiliyordu. Güvenliği yükseltmek amacıyla bu sürüm ile birlikte her sunucu için ayrı ayrı sertifika import etmek mümkün hale getirilmiş.

Enterprise Vault Arama etiketleri:

Oturum açmış kullanıcıda sınıflandırma etkinleştirildi ise , tags(etiket) sütunu Enterprise Vault Search sekmesindeki sonuç bölümünde 12.5 sürümünde varsayılan olarak geliyor. Advanced Search sekmesinden bu tagları seçebilir ya da kendinize özel etiketler yaratabilirsiniz.

OData Reports için Power BI Şablonları:

Önceden oluşturulmuş PowerBI şablonlarıyla OData kaynaklarına kolayca bağlanabilir ve interaktif grafikler ve raporları kullanabilirsiniz.

 

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise Veritas Enterprise Vault 11.x sürümlerinin, Şubat 2019 tarihi ile birlikte destek kapsamından çıkarılması, mevcutta bu sürümlere sahip müşterilerimizin Enterprise Vault ürünlerini güncellemeleri ,hem güvenlik açısından hem de yeni özelliklerin kullanılabilirliği açısından önem arz etmektedir.

Veritas Enterprise Vault hakkında daha fazla bilgi almak veya destek anlaşmalı mevcuttaki sürümünüz için upgrade talebiniz olması durumunda Agilis Teknoloji Çözümleri’nin uzman danışman kadrosuna aşağıdaki iletişim kanalları yoluyla ulaşabilirsiniz.