Symantec Messaging Gateway 10.7.4-13 Versiyonu ile Gelen Yeni Özellikler

Symantec Messaging Gateway 10.7.4-13 Versiyonu ile Gelen Yeni Özellikler

Symantec Messaging Gateway 10.7.4-13 versiyonu 29. 12.2020 tarihinde yayınlandı. Yeni version ile gelen özellikleri sizler için özetlemeye çalıştık.

 

 

TLS, SMG'nin yeni kurulumları için varsayılan minimum TLS seviyesi 1.0'dan 1.2'ye değiştirilmiştir.

Politika paylaşımı özelliği,  için destek sunulmaya başlanmıştır. Yöneticiler, merkezi bir kontrol merkezini kullanarak genel politikalar oluşturabilir, düzenleyebilir ve silebilir ve ardından bu değiştirilen politikaları bir kümedeki merkezi alana bağlı tüm uzak kontrol merkezlerinde yayınlayabilir. Politika paylaşımı şu anda yalnızca content filter kuralları için desteklenmektedir. Bir content filter politikasında kullanılabilen altı kaynak kategorisinden (kayıtlar dışında), tümü politika paylaşım özelliğini desteklemek için güncellenmiştir.

Loglama,kullanıcılara TLS şifreleri ve SMTP işlemlerinin zamanlaması hakkında daha fazla bilgi sağlayan birkaç Message Audit Log (MAL) eklemesi yapılmıştır.

Content Filter politikasıile, tıklanabilir durumda olan URL'leri değiştirme işlemi yeni version ile birlikte mail konusunu, ekli ve gömülü mesajlarıda kapsamaktadır.

Telemetri Özelliği,Normal işlemlerin bir parçası olarak, Messaging Gateway (SMG), kural güncelleme işleminin bir parçası olarak, anonimleştirilmiş kural kullanım verilerini Symantec / Broadcom işlem merkezine yüklemektedir. Bu telemetri, müşteriye özgü veya tanımlanabilir bilgi içermemekte ve istenmeyen mailleri önleme, kural ayarlamasında geri bildirim görünümünün bir parçası olarak kullanılır. Artık bu yeni version ile, bireysel kullanıcılar telemetri koleksiyonuna otomatik olarak dahil edilmektedir.

Support hesabının “tcpdump” komutuna erişimi CLI üzerinden erişimi, olası güvenlik endişelerini gidermek için kaldırılmıştır.

ClickTime,NOCLICK URL'ler artık mailin gövdesinde kontrol edilmektedir. Eğer bir URL varsa, SMG bu URL'yi değiştirmemekte ve tüm URL'ler kontrol edilene kadar maildeki bir sonraki URL'yi kontrol etmeye devam etmektedir. SMG, NOCLICK değiştiricisine sahip olmayan tüm URL'leri de değiştirmektedir.