Symantec DLP 15.8 Geliyor!

Symantec DLP 15.8 Geliyor!

Şubat 2021'de çıkacak olan Data Loss Prevention 15.8 sürümümü yakın zamanda hepimiz ile buluşacaktır.

DLP 15.8 sürümü ile birlikte, hem DLP'yi (Sürüm Yükseltme ve Gerçek Zamanlı güncellemeler) hem de devam eden işlemlerini (ServiceNow kullanarak DLP Incident remediation) dağıtarak kullanım kolaylığı sağlamada önemli adımlar atmaktadır. Yeni sürüm ile birlikte, Classification ve Encryption için Symantec DLP ile Microsoft Information Protection (MIP) arasında birinci sınıf bir entegrasyon sağlanabilir. Ayrıca, müşterilerin daha hassas verileri daha hızlı bulması (DICOM dosyaları vb.), ticari ve kendi geliştirdikleri web uygulamalarında ki(Jive, Confluence, vb.) hassas bilgileri algılamasına yardımcı olmak için algılama teknolojilerinde de güncellemeler içermektedir.

 

 

Symantec DLP 15.8 sürümünün bir parçası olarak müşterilerin yararlanabileceği birçok özellik bulunmaktadır. İşte bilmek isteyeceğiniz belirli özelliklerden bazıları:

 

  • DLP Son Kullanıcı Düzeltme

Hepimiz, gelen DLP olaylarının büyük hacmine ayak uydurmanın ve hepsini düzeltmenin zor olduğunu biliyoruz. Ayrıca, merkezi bir IT ekibinin, bir iş sürecini sektee uğratma korkusu nedeniyle bir olayın nasıl düzeltilmesi gerektiğini belirlemesi de bazen zor olabiliyor. Bu DLP 15.8 sürümü ile tam da bu soruna çözüm bulunuyor. Artık ServiceNow kullanarak olayları merkezden bağımsız yönetmek için, End User Remediation özelliğini kullanabilirsiniz. Bunu herhangi bir DLP olayı için kullanabilir ve Incident Remediation ile kuruluşunuzdaki herhangi bir kişiyi görevlendirmeyi seçebilirsiniz. Kullanıcıların daha fazla sorun çözmesine ve riski azaltmasına yardımcı olmanın yanı sıra, bu özellik kullanıcıların genel olay iyileştirme maliyetini düşürmelerine de yardımcı olur.

  • MIP Sınıflandırması ve Şifreleme

Bir Document Classification ve Encryption yolculuğuna çıkan kullanıcıların, son kullanıcılarının daha çok işlerine odaklandıklarını ve bir belgenin nasıl sınıflandırılması gerektiğine ve şifrelenip şifrelenmemesi gerektiğine daha az odaklandıklarını bilindiği için belgelerin yanlış sınıflandırmasından endişe edilebilir. Bu sürümle birlikte, Microsoft ile devam eden işbirliğinde, bu işlev etkinleştiriliyor. Artık mevcut DLP politikalarınızı MIP Sınıflandırması ve Şifrelemeyi yürütmek için genişletebilirsiniz.

  • DLP Endpoint - Canlı Güncelleme

DLP 15.7'de, ilk olarak Windows endpoint ajan güncellemelerini dağıtmak için ilk olarak Live yayınlandı. Bu gelecek sürümde, artık aynısını MacOS uç noktalarında yapma olanağına sahip olacaksınız. Ek olarak, daha ayrıntılı Enforce tabanlı Live hedefleme özellikleri de bu sürümle ekleniyor, böylece güncellemeyi kademeli olarak tüm kuruluşa dağıtmadan önce belirlemiş olduğunuz uç noktalara yönlendirebilirsiniz.

 

DLP 15.8 için en son güncellemeler ve özellikler hakkında daha fazla bilgi için önümüzdeki haftalarda tetikte olun.